Reklamacja eobuwie bez paragonu
Sam paragon przy reklamacji spełnia jedynie taką rolę, iż stanowi dowód na okoliczność zawarcia umowy pomiędzy konsumentem a sprzedawcą.. Bywa tak, że sprzedawca nie ma wątpliwości, iż towar był kupiony w jego sklepie, ale klientowi tłumaczy "Przepraszam, załatwiłbym to, ale bez paragonu mam związane ręce".Jeśli masz zdjęcie lub ksero paragonu to również w zupełności wystarczy.. Reklamacja bez paragonu - podstawa prawnaTymczasem prawie każdy sprzedawca powie to samo: „bez paragonu nie przyjmujemy reklamacji".. Zobacz: Czy możesz zwrócić lub reklamować towar bez oryginalnego opakowania?. Po pierwsze można poprosić sprzedawcę, żeby wskazał przepis, na który się powołuje wymagając paragonu .Da się, trzeba tylko pójść z tą kartą, zwykle na niej są logowane zakupy.. Nasz Czytelnik postanowił reklamować .Reklamacja a brak paragonu - forum Bezpłatne porady prawne - dyskusja Czy rzeczywiście tylko paragon jest podstawą do reklamacji?. Wymagane jest wypełnione zgłoszenie reklamacyjne i dowód zakupu.. Zastrzeżenie to nie ma na szczęście żadnego uzasadnienia w przepisach prawa.. Jeżeli klientka udowodni, ?że kupiła wadliwe obuwie w danym sklepie, nie można odmówić rozpatrzenia reklamacji.. Produkt kupiony online, nawet gdy nosi ślady użycia, możesz odesłać na ww.. Miesiąc temu kupiłam buty, no i.. - GoldenLine.plPamiętaj!.

Co zrobić, jeśli sprzedawca nie chce przyjąć reklamacji bez paragonu?

Fotorzepa, Piotr Guzik PG Piotr Guzik.. Pamiętaj, żeby te koszty były racjonalne i uzasadnione.Sygnał od Czytelnika: Reklamacja obuwia bez paragonu Joanna Boroń [email protected] 28.02.2013.. Reklamacja bez paragonu jak najbardziej jest możliwa i zgodna z prawem, choć większość przedsiębiorców w rozmowach z nami - konsumentami - przekonuje o konieczność przedstawienia paragonu w przypadku reklamacji.. Służy zatem jedynie wykazaniu, że dany produkt rzeczywiście pochodzi od konkretnego sprzedawcy i to do .Jak zareklamować produkt?. Jeżeli na dokumencie korekty widnieje pozycja z zakupem drugiej pary butów, to jest to wystarczający dowód do złożenia reklamacji.Paragon jest podstawą zwrotu, wymiany lub reklamacji.. W związku z tym, gdy nie mamy paragonu, to sprzedawcy odmawiają prawa do.Reklamacja bez paragonu.. Okazuje się jednak, że takim dowodem zakupu może być nawet świadek.. Jeżeli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie ma salonu bezpłatnie możesz odesłać do nas reklamowany towar za pośrednictwem: Punktu DHL (m.in. sklepu Żabka, FreshMarket, saloniki prasowe Inmedio, stacje benzynowe Shell) - jeśli posiadasz ważną etykietę zwrotną - sprawdź termin ważności na etykiecie.Postępowanie sprzedawcy jest niezgodne z prawem i prowadzi do bezprawnego ograniczenia uprawnień konsumenta..

Jedną z tych praktyk jest bezwzględne żądanie paragonu przy reklamacji.

W celu złożenia reklamacji odeślij do nas towar wraz z opisem wady oraz okolicznościami jej powstania.. Trzeba tylko uważać żeby nie dali ci odpowiedzi w stylu "uszkodzenie mechaniczne, więc nic nie poradzimy" Najlepiej dodaj opinię rzeczoznawcy do obuwia, wtedy nie będzie pola manewru.GOTOWY FORMULARZ REKLAMACJI DO POBRANIA TUTAJ.. Formularz reklamacyjny znajdziesz tutaj.Gazeta Prawna podjęła wczoraj temat takich praktyk sprzedawców, które są bardzo częste, mimo iż są niezgodne z prawem.. Pamiętaj, że odpowiadasz za zmniejszenie .Do złożenia reklamacji nie jest konieczne posiadanie paragonu.. W przypadku jego braku reklamacja nie zostanie uznana, a towar zostanie odesłany na koszt Klienta".. Sprawdź Opinię użytkowników Money.pl na ten temat oraz dołącz się do Dyskusji na Forum Money.plReklamacja bez paragonu.. Jak masz do tego pudełko to jasne, że ci przyjmą.. Konsument powinien jednak uprawdopodobnić zawarcie transakcji ze sprzedawcą Owszem, reklamacja na podstawie paragonu będzie zdecydowanie .Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.. Jeśli kupiłeś produkt online - zapoznaj się z zasadami zwrotów online (znajdziesz je na naszej stronie internetowej w zakładce Regulamin, pkt.. Wybierz model, dopasuj rozmiar i zamów online - jeśli rozmiar nie będzie odpowiedni, możesz wymienić buty na inne, a w przypadku wadliwej pary - złożyć reklamację..

Brak paragonu nie powoduje zamknięcia drogi do złożenia reklamacji.

Jeśli go zgubimy lub pod wpływem czasu wyblaknie, są inne sposoby na udowodnienia zakupu.. Dowodem zakupu może być również potwierdzenie płatności kartą.. Również w takim przypadku mamy prawo skorzystać z rękojmi lub gwarancji (jeśli została udzielona).Miranda - teoretycznie jeśli wiesz kiedy kupiłaś, to powinni poszukać paragonu :] z reguły idą na łatwiznę i żądają paragonu ;) ale wiemy, że jest możliwe, alby faktycznie sprzedawca wyszukał paragon ;) wszystko zależy od dobrych chęci kierownika/sprzedawcy :]Reklamacja w CCC - nie musisz mieć paragonu.. Wydruk z terminalu, na którym znajduje się data, kwota i miejsce dokonania zakupu, umożliwia złożenie reklamacji w takim samym stopniu jak paragon.Żeby zgłosić reklamację trzeba mieć dowód zakupu towaru.. Pamiętaj, że jeśli reklamujesz obuwie, to możesz domagać się zwrotu kosztów poniesionych na przesyłkę butów do sprzedawcy w związku z ich reklamacją.. "Zwrot pieniędzy możliwy jest wyłącznie za okazaniem dowodu zakupu w postaci paragonu fiskalnego lub karnetu".Możliwe jest reklamowanie towaru bez paragonu.. Wielu sprzedawców uważa, że dowodem zakupu jest jedynie paragon.. Prawidłowa odpowiedź na to pytanie brzmi: paragon jest bardzo pomocny w procedurze reklamacji..

Formularz możesz pobrać na stronie https://www.eobuwie.com.pl/rekojmia-reklamacja.

Aby zgłosić reklamację, potrzebny jest dowód zakupu towaru.. W celu zgłoszenia reklamacji należy posiadać dowód zakupu towaru.Choć mało kto wie, paragon nie jest niezbędny do skorzystania z prawa do reklamacji zakupionego towaru.. Rękojmia jest np. reklamacja butów po 1,5 roku, wymienili towar na nowy, ale paragon ten sam, buty zepsuł się ponownie po 6m, więc już minęło 2 lata od zakupy pierwszej pary, więc nie ma co reklamować tyt rekojmy.Czy paragon faktycznie jest niezbędny przy reklamacji?. Uzupełnij go oraz dołącz do odsyłanej przesyłki.Sklep, który nie przyjmuje reklamacji bez paragonu, narusza interesy konsumentów.. zasadach na adres: CCC S.A. / c/o eobuwie.pl S.A., ul.Nowy Kisielin - Nowa 9; 66-002 Zielona Góra.. Z reguły za dowód zakupu sklepy uznają paragon i przy reklamacji proszą klientów o przedstawienie wydruku z kasy fiskalnej.. Zwrot kosztów reklamowanego obuwia.. Nasz Czytelnik postanowił reklamować buty.. Co więcej, w świetle regulacji z zakresu sprzedaży konsumenckiej, jedynym warunkiem niezbędnym do skorzystania z prawa do reklamacji jest zawiadomienie sprzedawcy w odpowiednim czasie o wadzie zakupionego towaru.Reklamacja bez paragonu.. "Reklamacje uwzględnione są tylko wraz z oryginalnym dowodem zakupu (paragonem fiskalnym lub fakturą VAT).. Historia zakupów będzie również zapisana na Karcie Klubu CCC, jeśli została ona pokazana podczas realizacji danej transakcji.Kupujący nie ma ma obowiązku posiadania paragonu - jego obowiązkiem jest tylko udowodnić dokonanie zakupu od danego sprzedawcy.. Takie żądanie przedsiębiorcy nie znajduje żadnego uzasadnienia w przepisach prawa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt