Wniosek o wykup mieszkania komunalnego sosnowiec
Konieczne jest spełnienie kilku warunków.. Bo dlaczego ktoś, kto miał dom w Myślenicach, mógł wykupić mieszkanie komunalne w Krakowie, a ktoś, kto miał domek w Gdowie, nie - tłumaczy dyrektor Witkowicz.. Wniosek składamy sami albo z sąsiadami, którzy też chcą wykupić lokale (wtedy1 URZĄD MIEJSKI W SOSNOWCU, Al.. Jakie warunki trzeba spełnić?. Nie każde mieszkanie można wykupić - gmina musi chcieć, oraz móc je sprzedać.. Składamy wniosek o wykup mieszkania w urzędzie miasta albo gminy w odpowiednim referacie lub wydziale - zwykle gospodarki mieszkaniowej lub mienia gminnego.- Składamy wniosek o wykup mieszkania w urzędzie miasta albo gminy w odpowiednim referacie lub wydziale - zwykle gospodarki mieszkaniowej lub mienia gminnego.. Nasza sytuacja majątkowa, finansowa i rodzinna poddawana jest ocenie przez organy gminny.Pierwszym krokiem jest złożenie odpowiedniego wniosku (gotowy i sprawdzony wniosek o mieszkanie komunalne znajdziesz poniżej) w urzędzie gminy, jest to wniosek o przydział mieszkania komunalnego.. Dzięki temu możemy liczyć na maksymalną bonifikatę, wynoszącą nawet 95% wartości nieruchomości oszacowanej przez rzeczoznawcę.. Potrzebne dokumenty to przede wszystkim: pisemny wniosek o chęć wykupu mieszkania komunalnego (niektóre urzędy posiadają własny wzór - warto poszukać na stronie www urzędu lub zapytać osobiście) aktualna umowa najmu (kserokopia) i/lub decyzja o przydziale lokalu komunalnego inne, według zapotrzebowania gminy, np.Informujemy, iż zgodnie z decyzją Kolegium Kierownictwa Urzędu Miejskiego w Sosnowcu wniosek o wykup mieszkania komunalnego może być rozpatrzony pozytywnie, w przypadku, gdy najemca: nie pobierał dodatku mieszkaniowego na 2 lata przed złożeniem wniosku, nie korzystał z obniżek dochodowych czynszu na 2 lata przed złożeniem wniosku.Informujemy, iż zgodnie z decyzją Kolegium Kierownictwa Urzędu Miejskiego w Sosnowcu wniosek o wykup mieszkania komunalnego może być rozpatrzony pozytywnie, w przypadku, gdy najemca: nie pobierał dodatku mieszkaniowego na 2 lata przed złożeniem wniosku, nie korzystał z obniżek dochodowych czynszu na 2 lata przed złożeniem wniosku.O portalu..

Kiedy wykup jest możliwy ?

Tutaj pobierzesz wzór wniosku (druku), dowiesz się jak go wypełnić, ile kosztuje oraz jakie dokumenty będą Ci potrzebne.. Od czego zależy bonifikata.. Cena ma zależeć od okresu najmu - im dłuższy, tym taniej.. Tanie mieszkanie - w czasach, w .Gmina Sosnowiec przejęła mieszkanie zakładowe przy ulicy Będzińskiej 55 za darmo od zakładu, w latach 90 -tych.W zakładzie tym pracuję od 1978 r.a mieszkam przy ulicy Będzińskiej 55 od 1988 r. .. Ostatnio złożyłem wniosek o podwyższenie normy powierzchniowej, uprawniającej do ubiegania się o najem mieszkania komunalnego, jak .Ostateczną zgodę na sprzedaż mieszkania wydają prezydent lub rada gminy.. Warunkiem jest oczywiście nie posiadanie zaległości czynszowych.. Miasto nie będzie już bowiem sprzedawać jak największej liczby mieszkań komunalnych.Wniosek na wykup mieszkania komunalnego w Przemyślu można złożyć do 30 czerwca 2016 roku.. Choć nowe przepisy jeszcze nie weszły w życie, ZBiLK już teraz nie przyjmuje wniosków o wykup mieszkania według obowiązujących ciągle starych stawek..

Na początek musimy wypełnić wniosek.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowuje zmiany zasad najmu mieszkań komunalnych.. Gotowe formularze mogą być dostępne w urzędzie (np. w biurze obsługi interesanta) lub na stronie internetowej.Wykup mieszkania komunalnego w 2017 roku ma się zmienić za sprawą nowelizacji ustawy o mieszkaniach komunalnych.. Proszę o wyrażenie zgody na wykupienie lokalu mieszkalnego nr .. położonego w mieście .. przy ulicy ., w budynku nr .. składającego się z .. o powierzchni .. m 2, którego jestem najemcą.. Jego wzór otrzymamy w stosownym urzędzie miasta lub gminy albo ściągniemy ze strony internetowej danego samorządu.Gdy wniosek o wykup zostanie złożony do 31 grudnia 2017 roku wynosi ona: 70 % w budynkach wybudowanych przed 1 stycznia 1946 roku; 40 % w budynkach wybudowanych pomiędzy 1 stycznia 1946 roku a .załatwić liczne formalności.. Możemy skorzystać z gotowych formularzy lub wydrukować je wcześniej ze strony internetowej urzędu.. Koniec 95-procentowej bonifikaty dla wszystkich przy wykupie mieszkań komunalnych.. Później wymogów będzie znacznie więcej - podkreśla Marek Suwalski.. (032) , fax (032) WNIOSEK o najem mieszkania komunalnego WGK 02/02 Data aktualizacji: r., dnia Imię i nazwisko wnioskodawcy Adres: Miejski Zakład Zasobów Lokalowych ul. Usprawniamy biurokrację..

Na przykład w Warszawie wykup ze zniżką jest niemożliwy.

Miały one skutkować tym, że dziedziczenie mieszkania komunalnego będzie niemożliwe dla osób, które nie znajdują się w .Najpierw musimy pofatygować się do urzędu miasta lub gminy i w odpowiednim wydziale lub referacie - najczęściej gospodarki mieszkaniowej lub mienia gminnego - złożyć wniosek o wykup.Złożyłam wniosek o wykup mieszkania komunalnego w kwietniu 2012 r i po 2 miesiącach otrzymałam powiadomienie ,że lokal jest do wykupu i trzeba czekać na operat ,ale niestety do końca roku nie doczekałam się wyceny i dopiero po roku czyli w kwietniu 2013 r przyszli wymierzyć mieszkanie i wycenili go po cenach z 2013r ,o 40% wyżej niż w 2012r ,czy jest jakiś punkt zaczepienia do .Wykup mieszkania komunalnego ma niezaprzeczalne zalety.. Zwycięstwa 20 tel.. W lokalu zamieszkuję lat .Tam również otrzymamy wniosek o wykup mieszkania komunalnego, wraz z instrukcją dotyczącą jego wypełnienia oraz warunków, które należy spełnić.. Idziemy do urzędu miasta lub gminy i w odpowiednim wydziale składamy wniosek o wykup mieszkania.. Dlatego warto się na niego zdecydować, zwłaszcza jeśli urząd gminy wystąpił z taką propozycją.. Następnie nasza sytuacja finansowa, lokalowa i rodzinna będzie oceniana przez odpowiedni organ gminny.Jak starać się o wykup mieszkania komunalnego?.

Gmina może się zgodzić na wniosek najemcy, lub najemców.

Sprzedaż jest dopuszczalna, ale bez zastosowania bonifikaty.- Dlatego zachęcamy najemców mieszkań komunalnych do składania wniosków o ich wykup.. Partyzantów 10a SOSONOWIEC tel Proszę o najem lokalu .Pierwszą czynnością jakiej powinny dokonać osoby zainteresowane przyznaniem mieszkania komunalnego jest złożenie wypełnionego wniosku o przyznanie mieszkania komunalnego wraz z oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi wysokość dochodów uzyskiwanych przez wnioskodawcę i inne osoby zgłoszone we wniosku do wspólnego zamieszkiwania oraz dokumentację potwierdzającą posiadane przez te osoby tytuły prawne do lokali.Pośpiesz się!. Korzystne dla lokatorów jest to, że radni wydłużyli o rok czas składania wniosków o wykup, czyli do końca 2015 r. (032) , fax (032) WYDZIAŁ GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ tel.. W 2008 roku było to 80%, a w 2015 już tylko .Wraz z siostrą jest właścicielką 47-metrowego mieszkania komunalnego na Obozisku.. Do tej pory upusty na wykup mieszkań komunalnych w Przemyślu sukcesywnie się zmniejszały.. Jak starać się o mieszkanie z urzędu miasta?. W najprostszym przypadku, gmina sama ogłasza możliwość wykupu mieszkań.. Nie można zalegać z czynszem, należy mieć umowę najmu na czas nieokreślony i trzeba wykazać długi czas zamieszkiwania w lokalu - zwykle to min.. Jak relacjonuje, w Miejskim Zarządzie Lokalami poinformowano ją, że może je wykupić za jeden procent .Sporo wniosków jest też od osób, które chcą skorzystać z uchwały rady miasta z października 2015 r., kiedy to radni postanowili dać szansę osobom, które z ważnych przyczyn nie złożyły wniosku o wykup mieszkania i dodatkowo spełniają jeszcze kilka warunków, np. zajmują mieszkanie od co najmniej 25 lat, a lokal, którego .- Tę zasadę zakwestionował jednak sąd.. Pierwszy wniosek o wykup złożyła kilka lat temu, zrobiono wtedy wycenę lokalu, z której wynikało, że mieszkanie jest warte około 105 tys. zł.. O tym, czy mieszkania są sprzedawane i czy można je wykupić z bonifikatą, decydują poszczególne samorządy.. Warto zmobilizować sąsiadów do wspólnej inicjatywy.Wnioski o wykup z 30-procentową ulgą można tu składać do 30 czerwca 2018 r. PROCEDURA WYKUPU Jeżeli w naszym mieście lub gminie lokale komunalne są sprzedawane, możemy rozpocząć .Wniosek o mieszkanie komunalne..Komentarze

Brak komentarzy.