Termin składania oświadczeń o dopłaty bezpośrednie 2021
Czyli ostateczny termin do 11 czerwca 2021.Wniosek wraz z załącznikami może być także złożonydo 11 czerwca 2021 r., jednak wówczas za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od 18 maja 2021 r., stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności.Wnioski o dopłaty bezpośrednie 2021 można już wypełniać w ARiMR.. Drugą zmianą, która zacznie obowiązywać od 15 marca 2020 r. jest obowiązek złożenia stosowanego oświadczenia przez producenta rolnego, który posiada działkę, bądź działki rolne będące .Resort rolnictwa przypomina o obowiązujących w tym roku terminach dotyczących oświadczeń i wniosków o płatności bezpośrednie.. Dotychczas wpłynęło 93 tys. dokumentów.. [10.05.21] Od ponad 8 tygodni ARiMR prowadzi nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie 2021.W związku z tym, że w 2021 r. 15 maja przypada w sobotę, złożenie wniosku możliwe jest do dnia 17 maja 2021 r. Wniosek może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do dnia 11 czerwca 2021 r. , jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, stosowane będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności.Dotyczyć będą m.in. wniosków o dopłaty bezpośrednie 2021, które rolnicy będą składać do 31 maja.. Jak na razie nie pojawiły się żadne informacje o zmianie terminu na złożenie wniosków, więc można założyć, że będą one przyjmowane do 15 maja..

Trwa nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie 2021.

W tym roku rolnicy po raz trzeci składają.Ostatnim dniem na skuteczne złożenie oświadczenia będzie 8 czerwca 2020 r. (poniedziałek).. Potem rolnicy mają jeszcze 25 dni, kiedy mogą wysłać wniosek, jednak na każdy roboczy dzień spóźnienia należna dopłata będzie zmniejszana o 1%.. Zwykle oświadczenia zamiast wniosku o płatności bezpośrednie składało ok. 430 tys. rolników.W tym roku rolnicy wnioski o dopłaty mogą składać do 17 maja (ze względu na to, że 15 maja przypada w sobotę).. Termin w 2021 roku mija 17 maja (2 dni później niż zazwyczaj, ponieważ w tym roku 15.05 przypada w sobotę).Aktualnie obowiązujący termin składania wniosków o płatności bezpośrednie 2021 to 17 maja (ponieważ ustawowy 15.05 przypada w sobotę) pixabay.com/ SimoneVomFeld.. Termin na ich dostarczenie nie zostanie przedłużony.. Nieoficjalnie wiadomo już jednak, iż ostatecznym terminem na zgłoszenie zmian do wniosku będzie 31 maja.Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2021.. MenuKolejna zmiana dotyczy wprowadzenie ostatecznego terminu składania zmian we wniosku o przyznanie dopłat bezpośrednich.. Od 2021 roku nie ma możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego, ponownie przypomina rolnikom.Podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie został wydłużony do 17 czerwca 2021..

Za nami nieco ponad 2 tygodnie naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2021 rok.

Od 15 do 30 marca ARiMR zarejestrowała 78 tysięcy złożonych wniosków od rolników z całej Polski.Aktualnie obowiązujący termin składania wniosków o płatności bezpośrednie 2021 to 17 maja (ponieważ ustawowy 15.05 przypada w sobotę) pixabay.com/ SimoneVomFeld Za nami nieco ponad 2 tygodnie.Od 15 marca rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. Od tego roku Agencja przyjmuje je jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda podjął decyzję o wydłużeniu do 17 czerwca 2021 r. termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie, oaz płatności obszarowe finansowane z PROW (Rolnictwo ekologiczne, działanie Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne oraz o przyznanie premii w .Agencja przestrzega rolników, aby nie wypełniali starych formularzy, ponieważ wysłanie na nich wniosków o dopłaty skończy się nieotrzymaniem płatności.. Trwa wydłużony nabór w ARiMR.. W tym roku tylko online [16.03.2021r.]. Termin na ich złożenie został wydłużony do 17 czerwca.W połowie marca bieżącego rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. -Przypominamy, że od tego roku nie ma już możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego - przypomina dziś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, co oznacza, że każdy ubiegający się o dopłaty, musi zalogować się w .Za nami ponad połowa podstawowego terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie..

Takim nieprzekraczalnym terminem ma być 31 maja.

Obecnie takie wnioski można składać tylko przez internet.. Możliwe jest również złożenie wniosku po tym terminie, nie później jednak niż do 11 czerwca 2021 r., jednak spowoduje to sankcje w postaci obniżenia kwoty płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy zwłoki.Do 15 kwietnia ARiMR będzie przyjmowała od rolników oświadczenia w sprawie dopłat bezpośrednich.. Zdaniem zarządu, termin powinien zostać wydłużony do 15 czerwca bieżącego roku.Inny termin niż dotychczas składania oświadczeń, to nie jedyna zmiana jaka czeka was w nadchodzącej kampanii dopłat bezpośrednich.. Poniedziałek 15 marca 2021 roku jest pierwszym dniem naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie.Do 27 kwietnia wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2021 rok złożyło blisko 400 tys. rolników.. Minęła już ponad połowa czasu, w którym rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty i liczyć na otrzymanie ich pełnej wartości.. Ostatnim dniem na skuteczne złożenie oświadczenia będzie 8 czerwca 2020 r. Tydzień później, 15 czerwca 2020 r. przypada ostateczny termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz wybranych płatności w ramach PROW.Od pierwszego dnia składania wniosków o przyznanie płatności za 2020 rok, czyli od 15 marca, ma natomiast zacząć obowiązywać rozporządzenie ministra, wprowadzające obowiązek składnia oświadczeń przez rolnika o posiadaniu tytułu prawnego do działki rolnej będącej własnością Skarbu Państwa, państwowej osoby prawnej ..

Zarząd KRIR wnioskował by wydłużony został termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

MRiRW chce wprowadzić zmiany w ustawie o płatnościach.. W ubiegłym roku o takie płatności ubiegało się ich ponad 1,3 mln.. Płatności bezpośrednie oraz wybrane płatności w ramach PROWJak poinformował Ryszard Kierzek, prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej we wtorek, 30 marca bieżącego roku, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się z pismem do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.. Wnioski będzie można składać jeszcze do 12 lipca, ale za każdy dzień roboczy opóźnienia należna.Zobacz wideo: Rolnicy składają wnioski o dopłaty bezpośrednie 2021 - terminy..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt